Bezobalovo
Dobrý pocit z nákupu


O nás
Bezobalovo vzniklo v období, kedy sme si s manželom čoraz častejšie kládli otázku, ako by sme aktívne mohli prispieť k udržateľnej kvalite života a spomaleniu klimatických zmien.
O nás
Náš príbeh

Sústredili sme sa na náš každodenný život a pátrali po činnostiach, ktoré pre životné prostredie predstavujú najväčšiu záťaž, dokážeme ich pozitívne ovplyvniť a zároveň pre ne získať aj ďalších.

Obchod bezobalovo je odpoveďou na všetky naše otázky. Utkali sme okolo nás sieť lokálnych pestovateľov, výrobcov potravín, prírodnej kozmetiky a drogérie a v roku 2019 otvorili v Bratislave prvú kamennú predajňu bezobalovo, v ktorej sa múka sype, olej leje, drogéria čapuje a domov sa nosí v materiáloch láskavých k prírode.

V roku 2020 sme spustili náš prvý eshop a urobili tak bezobalový predaj dostupný pre všetkých, ktorí chcú mať zo svojho nákupu dobrý a užitočný pocit.

“Sme radi, že sme sa stretli na spoločnej ceste, vďační za každú vašu návštevu
a nákup láskavý k prírode.”

Koncept bezobalovo stojí na predaji tovaru na váhu, vo výnimočných prípadoch v originálnom, no ekologickom balení od lokálneho výrobcu. Cieľom je znížiť objem používaných obalov na minimum a motivovať k ich opakovanému používaniu.

Andy a Rado